HSF54 | Farba ekranująca pola elektromagnetyczne | 5 / 1 litr

Dostępność: dostępny
Wysyłka w: 1-2 dni rob. z magazynu w kraju
Dostawa: Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności sprawdź formy dostawy
Cena brutto: 927,47 zł 927.47

Cena (EUR): 209,22 €

Cena netto: 754,04 zł

Cena (EUR): 170,10 €ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
* - Pole wymagane

Opis

Klasyczna już uniwersalna farba ekranująca YShield, ponownie ulepszona w końcu 2019 roku. Posiada certyfikat jakości TÜV-SÜD. Bazuje na spoiwie w pełni akrylowym. Odporna na mrożenie w transporcie. Oddychająca, po wyschnięciu bezwonna, bardzo niska emisja LZO (Lotnych Związków Organicznych).

Obszar zastosowań: elewacje budynków; wnętrza: ściany, sufity, podłogi; powłoki techniczne na różnych materiałach.

Typ ekranowanych pól: promieniowanie elektromagnetyczne wysokich częstotliwości, pola elektryczne niskich częstotliwości.

Ekologia: wysoka

Kolor: czarny

Wydajność: 4 - 8 m²/ litr - wydajność zależy od jakości i chłonności podłoża. Typowe grube i bardzo skuteczne pokrycie uzyskuje się przy wydajności 4 m² z litra. Ekonomiczne pokrycie uzyskuje się malując z wydajnością 8 m²/litr, osiągając tłumienie na warstwę niższe o ok. 5-10 dB. Charakterystyki tłumienia podane są zarówno dla warstw malowanych z wydajnością 4 m² jak i 8 m² z litra.

Tłumienie pól elektromagnetycznych:

przy malowaniu z wydajnością 4 m²/litr/warstwę:

  • dla 1 GHz: pojedyncza warstwa 44 dB | podwójna warstwa 53 dB | potrójna 60 dB
  • dla 40 GHz: pojedyncza warstwa 54 dB | podwójna warstwa 72 dB | potrójna 90 dB

przy malowaniu z wydajnością 8 m²/litr/warstwę:

  • dla 1 GHz: pojedyncza warstwa 39 dB | podwójna warstwa 46 dB | potrójna 51 dB
  • dla 40 GHz: pojedyncza warstwa 39 dB | podwójna warstwa 63 dB | potrójna 84 dB

Pełne charakterystki tłumienia w zakresie częstotliwości od 40 MHz do 40 GHz (w tym wszystkie pasma 5G) zobrazowane są w galerii produktu. Raporty z pomiaru tych charakterystyk zgodnie ze standardem miedzynarodowym ASTM D4935-10 są dostępne do pobrania w sekcji "Pliki do pobrania" poniżej.

Podłoża: wnętrza i elewacje zewnętrzne. Bardzo dobre przyleganie do niemal wszystkich typów podłoży, w tym istniejących pokryć z farb emulsyjnych, tapet, tynków, płyt kamiennych, cementu, drewna, etc. Absorbujące i porowate powierzchnie muszą zostac zagruntowane gruntem YShield GK5. Jeśli nie użyje się gruntu, substancje wiążące farby wsiąkną w podłoże wraz z wodą, co wpłynie na pogorszenie właściwości fizycznych powłoki farby.

Warstwa wierzchnia: najlepiej pokrywać z użyciem wysokiej jakości, dobrze kryjącej, plastycznej, dyspersyjnej farby emulsyjnej lub dyspersyjnej farby silikatowej, farby elewacyjnej emulsyjnej lub żywicznej. Nie należy używać pokryć / farb mineralnych (zawierających piasek, cement, glinę, kredę, itp.). Odpowiednie pokrycia wierzchnie wskazane są w karcie technicznej farby. Ze względu na dużą siłę przylegania (zgodnie z ETAG 004 dla systemów EIFS, min. 0,08 N/mm²) nadaje się bezpośrednio pod tynki w pełni organiczne (spoiwo dyspersyjne na bazie oleju mineralnego). Tynki zawierające w swoim składzie substancje mineralne, np. piasek, cement, glina, itp. mogą nie przylegać odpowiednio do warstwy farby!

Uziemienie: ze względu na wymogi bezpieczeństwa instalacji elektrycznych oraz ochronę przed polami elektrycznymi niskiej częstotliwości, powłoka farby musi być uziemiona. Rekomendujemy użycie dodatku włókien przewodzących AF3 oraz zestawu przyłącza uziemienia składającego się z: (1) płytki przyłącza GS3, (2) wtyczki GP1 oraz (3) przewodu łączącego GL20. W przypadku malowania natryskowego oraz w sytuacji gdzie mamy do czynienia z mocno pękającymi ścianami, zamiast dodatku AF3, należy stosować taśmy połączeniowe uziemienia GSX10 lub GSX50 - zestaw przyłącza uziemienia pozostaje ten sam.

Składniki: w pełni akrylowy środek dyspersyjny, naturalny grafit, woda, czerń węglowa, dodatki, środki konserwujące (MIT, BIT).

Dane techniczne: zawartość LZO (ang. VOC): 0,18 g/litr (limit UE dla kategorii A/a wynosi 30 g/litr). Współczynnik Sd: 0,1 m. Wartość Ph: 8. Siła przylegania: 7,6 N/mm². Okres przydatności do użycia: 12 miesięcy. Szczegółowe dane techniczne zawiera Instrukcja i karta techniczna farb YShield zamieszczona poniżej w sekcji Pliki do pobrania.

Koszty dostawy Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności

Kraj wysyłki:

Opinie o produkcie (0)

Weryfikujemy, czy opinie pochodzą od klientów, którzy kupili dany produkt w naszym sklepie. Po zatwierdzeniu wyświetlamy zarówno pozytywne, jak i negatywne opinie.

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Infolinia Pn-Pt 10:00-16:00 +48 732 220 177 info@emfbusters.pl
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl