CFA40-5 Farba ekranująca | 5 litrów

Dostępność: dostępny
Wysyłka w: 2 dni robocze
Cena: 1 043,17 zł 1043.17 (238,93 €)
Cena netto: 848,11 zł (194,25 €)
ilość szt.
dodaj do przechowalni

Opis

CFA40 to wzbogacona włóknami węglowymi wysokiej jakości farba ekranująca GIGAHERTZ SOLUTIONS. Ekologiczna, oddychająca, bez rozpuszczalników i metali. Stworzona w kooperacji z YShield z najwyższą uwagą na wygodę użytkownika, łatwość aplikacji i uziemienia. Do zastosowań wewnętrznych jak i zewnętrznych.

Już przy pokryciu jednowarstwowym CFA40 oferuje skuteczność ekranowania na poziomie 40 dB (10 000 razy) w odniesieniu do promieniowania stacji bazowych telefonii komórkowych GSM, UMTS, LTE, nadajników TETRA, radiowych, telewizyjnych DVBT, urządzeń WiFi, BlueTooth, DECT, radarów i innych.

Unikalna kompozycja z włóknami węglowymi

Istotną przewagą nad  innymi farbami ekranującymi jest zawartość niezliczonej ilości przewodzących włókien węglowych (długości 3 mm). Ciągłość elektryczna powłoki farby jest dzięki temu zapewniona nawet w przypadku mikropęknięć podłoża. Z uwagi na zawartość włókien węglowych, farba nie może być nanoszona metodą natrysku bezpowietrznego.

Łatwe uziemienie

Nie ma potrzeby stosowania taśm czy dodatków dla skutecznego uziemienia. Wystarcza jeden punkt uziemienia na ciągłą warstwę (np. pomieszczenie), połączony z uziemieniem budynku. Do tego celu polecamy ekonomiczny zestaw uziemiający EPK eco, który zawiera wszystkie niezbędne komponenty. Zgodnie z obowiązującymi przepisami podłączenie uziemienia musi być dokonane przez elektryka z uprawnieniami.

Trwała ochrona i wysoka skuteczność ekranowania zapewniona do częstotliwości w pasmach milimetrowych, w tym 5G FR2

Tłumienie 99,98% (38 dB) dla pokrycia jednowarstwowego, przy wydajności 5-6,6 m²/litr, do 99,996% (44 dB) dla pokrycia dwuwarstwowego. Charakterystyka tłumienia daje gwarancję skuteczności nie tylko na teraz, ale na długie lata, dla przyszłych technologii telekomunikacji bezprzewodowej. 

Łatwe malowanie, pokrycie wierzchnie typowymi farbami do wnętrz lub elewacji 

Nanoszenie farby przy pomocy wałka jest proste i nie odbiega znacznie od malowania typowymi farbami. Poradzi sobie z tym każdy uważny malarz, nawet amator z doświadczeniem. CFA40 jest w pełni akrylową syntetyczną farbą emulsyjną, do której dobrze przylega większość powszechnie stosowanych emulsyjnych farb akrylowych i lateksowych. Z dostępnych w kraju, z powodzeniem stosowaliśmy farby BECKERS Designer oraz MAGNAT. Z farb ekologicznych, polecane są również farby silikatowe KEIM (Biosil, Ecosil, Optil, Sol-silicate). Farby dyspersyjne na bazie żywic naturalnych mają zwykle relatywnie dobrą przyczepność, zależnie od ich składników. Nie polecamy stosować farb czysto mineralnych, na bazie gliny czy kredy (oprócz AURO 344) - siła przylegania może nie być wystarczająca. W razie wątpliwości sugerujemy wykonanie testu na niewielkiej powierzchni.

Wytrzymałość długoterminowa i całkowita odporność na korozję

Wiele powłok ekranujących na bazie metali nie jest odporna na korozję. Farba CFA40 nie zawiera cząsteczek metali, co czyni ją chemicznie stabilną i wytrzymałą - nie ulega utlenianiu nawet w wilgotnym środowisku.

Starannie dobrane składniki

CFA40 nie zawiera rozpuszczalników, plastyfikatorów, ani innych szkodliwych substancji. Wszystkie składniki zostały starannie dobrane mając na uwadze jakość i brak szkodliwości, niezależnie od kosztu.

Bardzo niska emisja LZO

Zawartość lotnych związków organicznych wynosi tylko 0,2 g/l, co oznacza, że jest 150-krotnie niższa od obowiązującego od 2010 roku w EU dopuszczalnego limitu (30 g/l) dla farb (kategoria produktów A/a). 

Potwierdzona skuteczność ekranowania - efektywność tłumienia jest regularnie mierzona w laboratorium EMC producenta lub przez prof. Pauli w laboratorium Akademii Niemieckich Sił Zbrojnych w Monachium, zgodnie z normami: ASTM D4935-10 i/lub IEEE-STD-299-2006. Pełna charakterystyka tłumienia zawarta jest na wykresie (patrz obrazy produktu powyżej).

Szeroki zakres zastosowań

W pomieszczeniach mieszkalnych do zabezpieczenia przed promieniowaniem stacji bazowych (GSM, UMTS, LTE), nadajników i sieci radiowych, urządzeń WiFi, DECT, radarów i innych. W laboratoriach naukowo-badawczych dla ochrony przed zakłóceniami; w kancelariach tajnych, instytucjach rządowych i finansowych do ochrony przed podsłuchem i przechwyceniem danych; w branży medycznej dla ochrony przed zakłóceniami urządzeń diagnostycznych (np. ECG, EEG), również dla ochrony personelu przed promieniowaniem urządzeń elektroterapeutycznych (np. diatermia krótkofalowa); w sektorze przemysłowym np. do zabezpieczenia centrów badawczo-rozwojowych; w więzieniach, by zapobiec nieuprawnionemu użyciu telefonii komórkowej; w innych zastosowaniach, w tym: centra komputerowe, serwerownie, szkoły, żłobki i przedszkola, pokoje hotelowe, domy opieki, studia nagraniowe, itp.

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (0)

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl