RDF62 | Folia ekranująca PEM na szyby | szer. 76 cm | 1 mb

Dostępność: dostępny
Wysyłka w: 1-2 dni rob. od producenta / dystrybutora (Niemcy)
Dostawa: Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności sprawdź formy dostawy
Cena brutto: 146,76 zł

Cena regularna:

146.76

Cena (EUR): 34,27 €

Cena netto: 119,32 zł

Cena regularna:

Cena (EUR): 27,86 €

ilość m.b.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni

Opis

YShield® RDF62 to wysokiej jakości metalizowana, samoprzylepna folia na szyby, skutecznie ekranująca promieniowanie elektromagnetyczne, w tym 5G

Szerokość: 76 cm; przezroczystość dla światła: 62% z zabarwieniem jasnoszarym; skuteczność tłumienia promieniowania elektromagnetycznego: 18 dB (98,4%); do zastosowań wewnętrznych na powierzchnie szyb nie absorbujące ciepła.

Zamawianie

  • Folie ekranujące przycinane są z rolki na żądaną długość, co za tym idzie, zwrot (odstąpienie od umowy sprzedaży) nie jest możliwy!
  • Sugerujemy zamówienie dostępnych u nas próbki folii aby zapoznać się z właściwościami materiału przed zakupem
  • Minimalna zamawiana długość to 1,0 mb., powyżej tej wartości zamówić można dowolną długość z krokiem 0,1 mb.
  • Jesteś profesjonalistą i zamawiasz na cele związane z działalnością zawodową 30 lub więcej mb. folii RDFxx? Sprawdź naszą ofertę B2B

Aplikacja

  • Do aplikacji folii na szybie wymagane są: gładzik FVR10 oraz koncentrat montażowy FMK30 (patrz zakładka "Produkty powiązane poniżej). Szczegółowa instrukcja montażu dostępna jest w sekcji "Pliki do pobrania" poniżej.

Dane techniczne

  • Szerokość: 76 cm
  • Długość: na mb. (min. 1 mb.)
  • Tłumienie: 18 dB (98,4%) - dostępna pełna charakterystyka tłumienia w zakresie 600 MHz - 40 GHz, w tym 5G
  • Przezroczystość dla światła: 62 %
  • Zabarwienie światła: jasny szary
  • Montaż: aktywowana wodą i przez docisk warstwa samoprzylepna na spodzie folii
  • Grubość materiału: 37,5 µm
  • Wyłącznie do zastosowań wewnętrznych na powierzchnie szyb nie absorbujące ciepła! Uzasadnienie: szyby absorbujące ciepło posiadają już metalizację. Kiedy promieniowanie słoneczne przenika przez warstwę metalizacji a następnie pada na powierzchnię folii, mogą nastąpić wewnętrzne wielokrotne odbicia - w efekcie nadmierne nagrzewanie się pakietu szybowego i jego rozszerzanie. Może to prowadzić do uszkodzeń uszczelnień. Należy sprawdzić uprzednio typ szyb!

Uziemienie

  • Uziemienie nie ma wpływu na skuteczność ekranowania folii w zakresie promieniowania elektromagnetycznego wysokich częstotliwości (radiowego i mikrofalowego) i nie jest w zastosowaniach na szyby wymagane.
  • Powierzchnia folii nie jest przewodząca, nie może być elektrycznie połączona i uziemiona.

Charakterystyka skuteczności tłumienia do 40 GHz, w tym 5G

  • Firma YShield od lat dysponuje własnym profesjonalnym laboratorium pomiarowym EMC. Jest ono wykorzystywane nie tylko do badań publikowanych charakterystyk materiałów ekranujących, ale również do codziennej kontroli jakości każdej partii materiałów.
  • Dodatkowo, materiały poddawane są pomiarom w niezależnym laboratorium zewnętrznym.
  • Raporty z pomiarów, zgodnie z międzynarodowymi standardami IEEE Std 299-2006 lub ASTM D4935-10 są dostępne w sekcji "Pliki do pobrania" poniżej.
  • Pomiary wykonywane są w bardzo szerokim zakresie częstotliwości od 600 MHz do 40 GHz, obejmującym wszystkie częstotliwości 5G.

Gotowe na 5G

  • Wiele osób i firm usiłuje promować rzekomo "specjalne" produkty chroniące przed promieniowaniem 5G. Tymczasem, z punktu widzenia ekranowania, nie ma w 5G nic "specjalnego".
  • Technologia 5G wykorzystuje promieniowanie elektromagnetyczne w dwóch zakresach częstotliwości: niskim i średnim zakresie FR1 (600 MHz - 6 GHz) oraz w zakresie fal milimetrowych FR2 (24 GHz - 40 GHz, w EU 24,5 - 26,5 GHz).
  • Wystarczy spojrzeć na charakterystki oferowanych przez nas materiałów, by przekonać się jak skutecznie tłumią promieniowanie 5G w obu zakresach częstotliwości - szare pola oznaczone 5G na charakterystykach, publikowanych przez nas dla każdego oferowanego materiału.

Koszty dostawy Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności

Kraj wysyłki:

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (3)

Weryfikujemy, czy opinie pochodzą od klientów, którzy kupili dany produkt w naszym sklepie. Po zatwierdzeniu wyświetlamy zarówno pozytywne, jak i negatywne opinie.

2 grudnia 2024

Zakupiłem tę folie, jest to zwykły kawałek plastiku. Promieniowanie jest takie jakie było. Niezły biznes na naiwnych. Jak ktoś nie ma miernika to jeszcze uwierzy, że to coś działa.

4 grudnia 2024

Dziękujemy za podzielenie się Pana doświadczeniem. Efekt (czy też jego brak), który Pan zmierzył nie wynika jednak z właściwości folii ekranującej jaką oferujemy, ale z tego, na czym oparte były Pana oczekiwania, w stosunku do działania takiej przesłony / ekranu promieniowania elektromagnetycznego. Mierząc promieniowanie w pomieszczeniu, mierzy Pan bowiem całe promieniowanie dostające się do pomieszczenia - ze wszystkich kierunków, przez wszystkie jego powierzchnie. Założył Pan, że to promieniowanie trafia do Pana pomieszczenia (niemal) wyłącznie przez okno i oczekiwał, że nałożenie folii ekranującej na szybę (szyby) znacząco obniży promieniowanie w pomieszczeniu. Tymczasem pokrył Pan folią bardzo niewielką część powierzchni pomieszczenia (może kilka procent), a oczekiwał dużego mierzalnego efektu redukcji. Żaden materiał ekranujący nie jest w stanie działać tam, gdzie go nie ma! Płaski ekran ma szansę redukować tylko promieniowanie, które pochodzi z kierunku, który bezpośrednio osłania - i tylko w takim stopniu, w jakim powierzchnia tego ekranu się ma do całej powierzchni przez którą przenika promieniowanie. Jeśli więc jakiekolwiek promieniowanie pochodzi z kierunku, którego ekran nie przesłania, efekt będzie zerowy, nawet jeśli materiał ekranuje idealnie. Dodatkowo, nawet w pomieszczeniach ekranowanych z tzw. Klatką Faradaya (farby i/lub tapety ekranujące na ścianach, sufitach, podłogach), skuteczność ekranowania folii na szyby jest ograniczona przez fakt, że ramy okienne (typowo z PCV lub drewna) są niemal całkowicie przezroczyste dla promieniowania. Stąd efekt nawet najlepszej folii na szyby będzie zawsze ograniczony przez stosunek powierzchni ram okiennych do powierzchni szyb, na których jest folia. Dużo lepsze efekty można osiągnąć stosując firany z tkanin ekranujących. Wyjątkiem są okna aluminiowe - tutaj skuteczność folii jest wysoka, bo rama ekranuje bardzo dobrze. Folie serii RDF oferujemy od kilkunastu lat. Wykorzystywane są z powodzeniem przez naszych Klientów w wielu zastosowaniach - w tym np. w budynkach komend policji dla redukcji emisji ujawniającej z pomieszczeń. Ich skuteczności jest więc dobrze potwierdzona doświadczalnie i odpowiada zmierzonej w testach zgodnie ze standardami międzynarodowymi, których wyniki publikujemy dla każdego oferowanego przez nas materiału. Należy zawsze pamiętać, że efekt ekranowania jest połączeniem dwóch czynników: (1) skuteczności samego materiału ekranującego oraz (2) konstrukcji i szczelności ekranu względem występujących pól. Na nic nawet najskuteczniejszy materiał, jeśli promieniowanie trafi do miejsca pomiaru innymi drogami, niż przez ten materiał.

7 stycznia 2025

Nie kupujcie tej folii!! Zwykły plastik!! Mam mieszkanie pomalowane farba ekranującą tez z tej firmy(też żadna rewelacja ale przynajmniej tłumi 70%). A ten plastik nic nie zatrzymuje!! Promieniowanie mierzyłem bezpośrednio przed folią cm od niej więc niech "fachowcy" nie piszą bzdur.

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Infolinia Pn-Pt 10:00-16:00 +48 732 220 177 info@emfbusters.pl
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium