PRO54 | Farba ekranująca pola elektromagnetyczne | 5 / 1 litr

Dostępność: dostępny
Wysyłka w: 1-2 dni rob. od producenta / dystrybutora (Niemcy)
Dostawa: Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności sprawdź formy dostawy
Cena brutto: 973,31 zł 973.31

Cena (EUR): 219,56 €

Cena netto: 791,31 zł

Cena (EUR): 178,50 €ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
* - Pole wymagane

Opis

YShield PRO54 - farba ekranująca promieniowanie elektromagnetyczne do wnętrz i na elewacje budynków

Ekranuje pola i promieniowanie elektromagnetyczne wysokiej częstotliwości oraz pola elektryczne niskiej częstotliwości. Oddychająca, niskoemisyjna, nie zawiera rozpuszcalników i plastyfikatorów. 

PRO54 to specjalna farba ekranująca YShield z włóknami węglowymi. Cechuje się twardą, odporną powłoką o bardzo wysokiej sile przylegania do podłoża i pokryć wierzchnich. Siła przylegania wynosi aż 12,1 N/mm². Zalecana szczególnie na elewacje, pod tynki, pokrycia wierzchnie klejone, płytki ceramiczne itp. Zawiera włókna węglowe i jedynie minimalną ilość grafitu, dzięki czemu powierzchnia po wyschnięciu jest twarda, nie ulega łatwemu ścieraniu i nie pozostawia zabrudzeń. Farba jest łatwa w użyciu, tworzy równą, jednolitą powłokę.

Skuteczność  ekranowania

Przy wydajności 4 m2 / litr:

Dla 1 GHz: jedna warstwa: 43 dB | dwie warstwy: 49 dB | trzy warstwy: 55 dB

Przy wydajności 8 m2 / litr:

Dla 1 GHz:  jedna warstwa: 36 dB | dwie warstwy: 40 dB | trzy warstwy: 45 dB 

Pełne charakterystyki skuteczności ekranowania dla całego zakresu częstotliwości od 600 MHz do 40 GHz zobrazowane sią na wykresach w galerii produktu oraz zawarte w raportach z pomiarów laboratoryjnych dostępnych w sekcji "Pliki do pobrania" poniżej. 

Podłoże

Doskonała przyczepność do niemal wszystkich podłoży budowlanych wewnątrz i na zewnątrz.

Warstwa wierzchnia

Najlepiej pokrywać farbami ze spoiwem z tworzyw sztucznych: akrylowymi / lateksowymi, dyspersyjnymi farbami krzemianowymi, farbami fasadowymymi lub farbami z żywić silikonowych.

Dodatek AF3 (opcjonalnie)

Aby lepiej połączć elektrycznie (zmostkować) mikropęknięcia podłoża polecamy dodatek włókien przewodzących AF3. Zastosowanie tego dodatku jest szczególnie istotne w przypadku elewacji oraz powierzchni we wnętrzach, które mają tendencję do powstawania rys i pęknięć.

Składniki

Woda, w pełni akrylowy środek dyspersyjny, włókna węglowe, naturalny grafit, czerń węglowa, dodatki, środki konserwujące (BIT, INN, MIT).

Mrozoodporność

Płynna farba w pojemniku jest odporna na mróz (5 cykli mrożenia / rozmrażania), może być wysyłana drogą lotniczą i morską przez cały rok.

Dane techniczne i sposób użycia

Szczegówe dane techniczne oraz instrukcja użycia znajdują się w Karcie technicznej i instrukcji użycia farb ekranujących pola elektromagnetyczne YShield do pobrania w sekcji "Pliki do pobrania" poniżej.

Bez nanotechnologii

Farby ekranujące YShield opracowane są w oparciu o ścisłe kryteria ekologiczne. Przykładowo, firma YShield wykorzystuje sadzę o najniższej dostępnej na rynku emisji, a także tylko natutralny, nieprzetworzony grafit. Celowo nie wykorzystuje się grafenu - nanomateriału, którego ryzyka zdrowotne i ekologiczne są ciągle nieznane.

Certyfikat TÜV-SÜD

Jakość produktów YShield jest monitorowana i kontrolowana przez TÜV-SÜD. Stałemu monitorowaniu i kontroli podlega cały proces produkcji, w tym kontrola jakości, emisji, zachowania oraz oszczędne użycie środków konserwujących.

Uziemienie

Duże powierzchnie ekranujące wykonane z materiałów przewodzących stanowią w świetle przepisów elektrycznych tzw. obce części przewodzące, które należy właściwie połączyć przewodami PE oraz przyłączyć do uziemienia budynku. Właściwe uziemienie jest również warunkiem koniecznym skutecznej eliminacji pól elektrycznych od przewodów instalacji elektrycznej biegnących pod powierzchniami pokrytymi materiałami ekranujacymi (ściany, sufity, podłogi). Rekomendujemy wyłącznie akcesoria połączeniowe uziemienia YShield. Więcej informacji można znaleźć w „Instrukcji uziemiania powierzchni ekranujących pola elektromagnetyczne” - dokument dostępny do pobrania w sekcji "Pliki do pobrania" na stronach akceseriów uziemienia.

Charakterystyki skuteczności ekranowania

Pełne charakterystki skuteczności tłumienia w zakresie częstotliwości od 600 MHz do 40 GHz (w tym wszystkie pasma 5G)  zobrazowane są na wykresach w galerii produktu. Raporty z pomiaru tych charakterystyk, zgodnie ze standardem miedzynarodowym IEEE-299-2010 jest dostępny w sekcji "Pliki do pobrania" poniżej.

Firma YShield wiele lat temu zainwestowała we własne profesjonalne laboratorium pomiarowe EMC. W nim prowadzone są nie tylko badania i pomiary, ale także na bieżąco testowane są próbki z każdej partii produkcji. YShield gwarantuje swoim klientom, że materiały cechują się podaną skutecznością ekranowania z tolerancją ±2 dB.

Dodatkowo, wszystkie pordukty poddawane są pomiarom przez niezależnego, renomowanego eksperta. Raport z tego niezależnego badania jest również dostępny do pobrania w sekcji "Pliki do pobrania" poniżej.

Gotowa na 5G

Wiele osób i firm usiłuje promować jakoby "specjalne" produkty chroniące przed promieniowaniem 5G. Tymczasem, z punktu widzenia ekranowania, nie ma w 5G nic "specjalnego". Technologia 5G wykorzystuje promieniowanie elektromagnetyczne w dwóch zakresach częstotliwości: obecnie, w niskim i średnim zakresie FR1 (600 MHz - 6 GHz), oraz w przyszłości, w zakresie fal milimetrowych FR2 (24 GHz - 40 GHz, w EU 24,5 - 26,6 GHz). Wystarczy spojrzeć na charakterystki oferowanych przez nas materiałów, by przekonać się jak efektywnie tłumią promieniowanie 5G w obu zakresach częstotliwości (szare pola oznaczone 5G na publikowanych przez nas dla każdego produktu charakterystykach ekranowania). 

Koszty dostawy Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności

Kraj wysyłki:

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (0)

Weryfikujemy, czy opinie pochodzą od klientów, którzy kupili dany produkt w naszym sklepie. Po zatwierdzeniu wyświetlamy zarówno pozytywne, jak i negatywne opinie.

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Infolinia Pn-Pt 10:00-16:00 +48 732 220 177 info@emfbusters.pl
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl