HNS80-90 | Samoprzylepna siatka / tapeta ekranująca PEM | szer. 90 cm | 1 mb

Dostępność: dostępny
Wysyłka w: 1-2 dni rob. od producenta (Niemcy)
Dostawa: Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności sprawdź formy dostawy
Cena brutto: 90,62 zł 90.62

Cena (EUR): 19,24 €

Cena netto: 73,67 zł

Cena (EUR): 15,64 €

ilość m.b.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni

Opis

Charakterystyka siatki / tapety ekranującej pola elektromagnetyczne (elektrosmog) YShield® HNS80-90

Samoprzylepna (klej przewodzący) gęsto tkana, metalizowana siatka poliestrowa o bardzo wysokim tłumieniu pól elektromagnetycznych

Efektywny kosztowo i bardzo skuteczny materiał do zastosowań wewnętrznych na ściany, sufity i podłogi pomieszczeń ekranowanych - centrów  przetwarzania danych, obiektów rządowych, wojskowych (TEMPEST), kancelarii tajnych, instytucji finansowych, laboratoriów, itp. Teraz dostępny również dla użytkowników prywatnych.

Warstwa kleju przewodzącego na spodzie HNS80-90 nie tylko ułatwia aplikację, ale przede wszystkim zapewnia najwyższą szczelność elektromagnetyczną w miejscach połączeń i zakładek

Materiał bardzo dobrze nadaje się również do ekranowania drzwi, ram okiennych, wykonywania szczelnych elektromagnetycznie połączeń z panelami we/wy filtrów, falowodów, jak również ekranowania pojazdów, obudów urządzeń itp.

Bardzo wysoka skuteczność tłumienia zachowana jest w szerokim paśmie częstotliwości aż do 40 GHz.

W tym zakresie częstotliwości radiowych, mikrofalowych i fal milimetrowych znajdują się praktycznie wszystkie współczesne technologie bezprzewodowe, w tym 2/3/4 i 5G, Wi-Fi, nowe Wi-Fi6e, telewizja i radio cyfrowe DVBT, DAB, systemy satelitarne, w tym SpaceX, a także radiolinie, radary cywilne, wojskowe i wiele innych.

Szczegółowa charakterystyka tłumienia zmierzona zgodnie ze standardem IEEE-299-2006 w zakresie od 600 MHz do 40 GHz, w tym wszystkie pasma 5G, prezentowana jest na wykresie w galerii zdjęć produktu powyżej. Raport z pomiaru skuteczności ekranowania w labarotorium EMC firmy YShield, a także w niezależnym laboratorium pomiarowym dostępne są do pobrania jako pliki w formacie pdf poniżej. 

Sposób zastosowania

Powierzchnia, na którą zostanie nałożony materiał HNS80 musi być idealnie równa i oczyszczona z pozostałości materiałów wykończeniowych, pyłów i zanieczyszczeń budowlanych. Powierzchnie pokryte farbami, płyty konstrukcyjne itp. należy rzetelnie wyrównać, a następnie zagruntować (rekomendujemy koncentrat gruntu GK5).

Nakładanie materiału najlepiej wykonywać we dwie osoby. Jedna osoba trzyma z obu stron odpowiednio docięty arkusz materiału, który zwisa swobodnie w niewielkiej odległości od pokrywanej powierzchni. Druga osoba sukcesywnie zdejmuje folię ochronną i mocno dociska HNS80 do ekranowanej powierzchni za pomocą gładzika (rekomendowany gładzik FVR10), dbając o dociśnięcie całej powierzchni materiału do podłoża. Po odpowiednim nałożeniu całego fragmentu (pasa) HNS80, należy jeszcze raz mocno docisnąć go do podłoża, aby klej mógł uzyskać pożądaną przyczepność i wytrzymałość (klej jest aktywowany dociskiem). Najlepiej wykonać to za pomocą wałka gumowego. Zalecamy przećwiczyć całą procedurę przed wykonywaniem jej na docelowych powierzchniach.

Dla zachowania maksymalnej szczelności elektromagnetycznej pomiędzy pasami materiału, należy układać materiał na zakładkę (5-10 cm) zadbać o jak najlepszy docisk na całej długości zakładek w celu uzyskania najlepszych parametrów ekranowania i połączenia elektrycznego między pasami materiału. Opcjonalnie, szczelne połączenie elektromagnetyczne można uzyskać klejąc pasy HNS80 "na styk" i naklejając na nie pas-nakładkę HNS80 o szerokości 10 cm.

Jako pokrycie wierzchnie najlepiej stosować lekkie pokrycia klejone, np. tapety, pokrycia korkowe, lekkie panele itp. Stosując na materiał HNS80 kleje lub farby należy wziąć pod uwagę, że materiał zawiera miedź, stąd wartość pH farby/kleju nie może przekraczać 8. Dlatego nie zaleca się stosować farb/klejów mineralnych.

Dane techniczne:

  • Szerokość: 90 cm
  • Długość: na metry, z krokiem 0,1 m.b., minimalna ilość 1,0 m.b.
  • Tłumienie: 75 dB dla f=1 GHz, pełna charaktersytyka ekranowania w paśmie częstotliwości od 600 MHz do 40 GHz w raportach do pobrania poniżej.
  • Samoprzylepny, klej przewodzący
  • Grubość materiału: 0,095 mm (bez foli zabezpieczającej warstwę kleju), 0,22 mm (z folią zabezpieczającą)
  • Ciężar właściwy: 110 g/m² (bez foli zabezpieczającej warstwę kleju), 220 g/m² (z folią zabezpieczającą)
  • Kolor: szary / brąz
  • Wytrzymałość na rozciąganie: 90 lbf
  • Skład: poliester, miedź, nikiel, klej akrylowy
  • Rezystancja powierzchniowa: 0,02 Ω (rezystancja kwadratowa).

Uziemienie

Powierzchnia siatki jest elektroprzewodząca, może być łatwo uziemiana dla ochrony przed polami elektrycznymi niskich częstotliwości. Odpowiednie do różnych zastosowań akcesoria połączeniowe dostępne są w sekcji <akcesoria uziemienia>.

Zamawianie

Oferowana siatka / tapeta przycinana jest z rolki na żądaną przez Klienta długość, co za tym idzie, zwrot / odstąpienie od umowy sprzedaży nie są możliwe. Sugerujemy zamówienie dostępnych w naszym sklepie próbek <Próbki siatek ekranujących> aby zapoznać się z właściwościami materiału przed zakupem większej ilości.

Minimalna zamawiana długość to 1 m.b. Powyżej tej wartości zamawiać można dowolną długość z krokiem 10 cm (0,1 m.b.)

Koszty dostawy Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności

Kraj wysyłki:

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (0)

Weryfikujemy, czy opinie pochodzą od klientów, którzy kupili dany produkt w naszym sklepie. Po zatwierdzeniu wyświetlamy zarówno pozytywne, jak i negatywne opinie.

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Infolinia Pn-Pt 10:00-16:00 +48 732 220 177 info@emfbusters.pl
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl