ECO-P60 | Ekologiczna tapeta ekranująca PEM | szer. 90 cm | 1 mb

Dostępność: zastąpiony przez nowy produkt
Cena brutto: 38,60 zł 38.60

Cena (EUR): 8,70 €

Cena netto: 31,38 zł

Cena (EUR): 7,07 €

ilość m.b.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni

Opis

YShield® ECO-P60 to jednostronnie metalizowana ekologiczna tapeta ekranująca o wysokiej skuteczności ekranowania 60 dB

Właściwości

ECO-P60 to jednostronnie metalizowana tapeta służąca ekranowaniu promieniowaniao elektromagnetycznego wysokiej częstotliwości (HF) oraz pól elektrycznych niskiej częstotliwości (LF). Profesjonalny produkt o najwyższej skuteczności ekranowania, jednocześnie najwyższej ekologii, do ekranowania ścian, sufitów i podłóg pomieszczeń.

Ekologiczny materiał bazowy z poszanowaniem zasad zrównoważonego rozwoju - materiałem bazowym tapet serii ECO-P jest biały papier do tapet premium, o bardzo wysokiej stabilności wymiarów. Papier podkładowy jest certyfikowany przez The Forest Stewardship Council FSC. Głównym składnikiem jest masa celulozowa, zgodna z Rozporządzeniem Unii Europejskiej w sprawie drewna. Niewielka ilość włókien poliestrowych posiada certyfikat OEKO-TEX 100®.

Ekologiczny proces metalizacji - dotychczas wszystkie tapety ekranujące były metalizowane "chemicznie", a do ich powlekania potrzeba było wielu chemikaliów. Innowacyjny proces powlekania firmy YShield umożliwia nakładanie metalu na papier podkładowy przy użyciu wyłącznie ekologicznej energii elektrycznej. Bez chemikaliów i dodatków! Warstwa metalizacji jest rozpryskiwana na materiale, co sprawia, że tapety z serii ECO-P są wysoce "oddychające" dla pary wodnej.

Certyfikowane przez TÜV-SÜD - tapety ekranujące ECO-P są testowane przez TÜV-SÜD. Zgodnie z wytycznymi TM-22 (wersja 08-2020) sprawdzane są na obecność metali ciężkich, SVOC i emisji innych szkodliwych substancji. Żadna z wartości granicznych gwarantujacych bezpieczeństwo dla zdrowia nie jest przekroczona.

Zamawianie

 • Tapety ekranujące przycinane są z rolki na żądaną długość, co za tym idzie, zwrot / odstąpienie od umowy sprzedaży nie są możliwe
 • Sugerujemy zamówienie dostępnych u nas próbek tapety aby zapoznać się z właściwościami materiału przed zakupem
 • Minimalna zamawiana długość to 1 mb., powyżej tej wartości zamówić można dowolną długość z krokiem 1 mb.

Aplikacja

Tapety ekranujące serii ECO-P przeznaczone są wyłącznie do zastosowań we wnętrzach, jako warstwa pośrednia na ściany i sufity pomieszczeń, również jako luźno leżąca, np. pod pływające pokrycia podłogi, pod warunkiem, że zostanie  zabezpieczona przed uszkodzeniami mechanicznymi. Powierzchnia tapety może być pokrywana typowymi farbami do wnętrz na bazie spoiwa w pełni akrylowego (tzw. farby emulsyjne, lateksowe). Nie należy stosować farb mineralnych na bazie gliny itp. - siła przylegania może nie być wystarczająca. W razie wątpliwości zawsze sugerujemy wykonanie testu na powierzchni próbki. 

Podłoże: podłoże, na które ma być nałożona tapeta musi być idealnie równe, suche i wolne od pyłów i zanieczyszczeń. Pozostałości materiałów wykończeniowych rozpuszcalnych wodą należy usunąć. Powierzchnie chłonne należy  zagruntować przy użyciu dostępnego u nas gruntu YShield GK5.

Aplikacja stroną metalizowaną tapety do wnętrza pomieszczenia: z punktu widzenia technicznego jest to najlepsze rozwiązanie, jakkolwiek warstwa metalizacji może nie być dla każdego atrakcyjna wizualnie. Zaletą tego sposobu aplikacji jest to, że wszystkie arkusze tapety można łatwo połączyć taśmą GSX dla potrzeb uziemienia. Ten sposób aplikacji jest również najlepszy, jeśli przewidujemy późniejsze usunięcie tapety - na powierzchni ściany / sufitu nie będzie pozostałości metalizacji.

Aplikacja białą stroną tapety do wnętrza pomieszczenia: rozwiązanie atrakcyjniejsze wizualnie, ale taśma uziemienia nie może być naklejona po nałożeniu tapety (brak kontaktu elektrycznego). Jeżeli mimo to, decydujesz się stosować ten sposób, taśmę uziemiającą GSX należy uprzednio przykleić do podłoża. Klejąc tapetę należy zapewnić kontakt elektryczny taśmy uziemienia z metalizowną stroną tapety. Klej może to uniemożliwiać. Zalecamy przetestować różne kleje, weryfikując kontakt elektrycznego pomiędzy pasami tapety omomierzem. 

Rekomendowane kleje: pomyślnie zostały przetestowane dostępne powszechnie kleje Henkel Metylan Special, Raufauzer oraz Vlies (do tapet fizelinowych). W przypadku wyboru innych klejów, sugerujemy wykonanie testów, najlepiej sprawdzają się kleje do tapet tzw. ciężkich.

Krawędź do krawędzi czy zakładka? Aby uzyskać najwyższą skuteczność ekranowania, najlepiej kleić poszczególne pasy tapety na zakładkę. Zakładki można potem wygładzić drobną szpachlą, a następnie przeszlifować. Alternatywnie można kleić tapetę krawędź do krawędzi - jak w przypadku zwykłych tapet. Należy liczyć się wtedy z niewielkimi stratami w skuteczności ekranowania dla wyższych częstotliwości.

Uwaga: Ze względu na warstwę metalizacji, tapeta po przycięciu ma ostre krawędzie. Pracuj ostrożnie i używaj rękawic ochronych!

Dane techniczne

 • Szerokość: 90 cm
 • Długość: na metry, z krokiem 1 mb.
 • Tłumienie: 60 dB (99,9999%) dla f=1 GHz (pełna charakterystyka tłumienia na obrazie w galerii produktu oraz w raportach z pomiarów w sekcji "Pliki do pobrania" poniżej)
 • Rezystanca powierzchniowa 0,02 Ω (rezystancja powierzchniowa kwadratowa)
 • Ciężar właściwy: 150 g/m² / Grubość materiału: 0,2 mm
 • Kolor: biały / srebrny
 • Wytrzymałość na rozciąganie: 4400 N/m (poprzecznie), 6800N/m (wzdłużnie)
 • Skład: cynk, pulpa celulozowa, włókna poliestrowe

Uziemienie

Powierzchnia metalizowanej strony tapety jest elektroprzewodząca. Mając na uwadze obowiązujące przepisy dotyczące instalacji elektrycznych oraz eliminację pól elektrycznych niskiej częstotliwości od instalacji elektrycznej, takie powierzchnie powinny być uziemione, to jest połaczone odpowiednio do uziemienia budynku / mieszkania. Służą temu oferowane przez nas akcesoria uziemienia.

W przypadku tapet serii ECO-P do uziemienia typowo stosuje się:

 • połączenie elektryczne wszystkich pasów tapety w pomieszczeniu taśmą GSX10 lub GSX50
 • przyłącze uziemienia GS2
 • przewód GL20
 • wtyczkę uziemienia GP1

Skuteczność ekranowania do 40 GHz, w tym 5G

Tapety YShield z serii ECO-P zabezpieczają skutecznie przed promieniowaniem elektromagnetycznym wysokich częstotliwości (HF), w tym 5G, jak również przed polami elektrycznymi niskiej częstotliwosci (pod warunkiem uziemienia) od instalacji elektrycznych w scianach, sufitach i podłogach pomieszczenia.

Wysoka skuteczność tłumienia tapet ECO-P zachowana jest w bardzo szerokim paśmie częstotliwości aż do 40 GHz. W tym zakresie częstotliwości radiowych, mikrofalowych i fal milimetrowych znajdują się praktycznie wszystkie współczesne technologie bezprzewodowe, w tym 2/3/4 i 5G, Wi-Fi, nowe Wi-Fi6e, telewizja i radio cyfrowe DVBT, DAB, systemy satelitarne, w tym StarLink, a także radiolinie, radary cywilne, wojskowe i wiele innych.

Firma YShield posiada własne profesjonalne labratorium pomiarowe EMC, które wykorzystuje nie tylko do pomiaru i publikacji charakterystyk ekranowania, ale również codziennego testowania każdej partii produkcji. Dodatkowo, materiały testowane są przez niezależną wiarygodną firmę ekspercką. Szczegółowe raporty z pomiaru skuteczności ekranowania zgodnie z międzynarodowym standardem ASTM D4935-10 lub IEEE Std 299-2006 w zakresie częstotliwości od 600 MHz do 40 GHz (w tym wszystkie pasma 5G) dostępne są do pobrania w formacie pdf w sekcji "Pliki do pobrania" poniżej.

Gotowa na 5G

 • Wiele osób i firm usiłuje promować rzekomo "specjalne" produkty chroniące przed promieniowaniem 5G. Tymczasem, z punktu widzenia ekranowania, nie ma w 5G nic "specjalnego".
 • Technologia 5G wykorzystuje promieniowanie elektromagnetyczne w dwóch zakresach częstotliwości: niskim i średnim zakresie FR1 (600 MHz - 6 GHz) oraz w zakresie fal milimetrowych FR2 (24 GHz - 40 GHz, w EU 24,5 - 26,5 GHz).
 • Wystarczy spojrzeć na charakterystki oferowanych przez nas materiałów, by przekonać się jak skutecznie tłumią promieniowanie 5G w obu zakresach częstotliwości - szare pola oznaczone 5G na charakterystykach, publikowanych przez nas dla każdego oferowanego materiału.

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (0)

Weryfikujemy, czy opinie pochodzą od klientów, którzy kupili dany produkt w naszym sklepie. Po zatwierdzeniu wyświetlamy zarówno pozytywne, jak i negatywne opinie.

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Infolinia Pn-Pt 10:00-16:00 +48 732 220 177 info@emfbusters.pl
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl