ECO-P100 | Ekologiczna tapeta ekranująca PEM | szer. 53/90 cm | 1 mb

YShield-ECO-P100 Ekologiczna tapeta ekranująca promieniowanie elektromagnetyczne w tym 5G
  • nowość
Dostępność: dostępny
Wysyłka w: 1-2 dni rob. od producenta (Niemcy)
Dostawa: Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności sprawdź formy dostawy
Cena: 58,01 zł 58.01 (12,21 €)
Cena netto: 47,16 zł (9,93 €)ilość m.b.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
* - Pole wymagane

Opis

Charakterystyka tapety ekranującej pola elektromagnetyczne (elektrosmog) YShield® ECO-P100

ECO-P100 to jednostronnie metalizowana tapeta służąca ekranowaniu promieniowaniao elektromagnetycznego wysokiej częstotliwości (HF) oraz pól elektrycznych niskiej częstotliwości (LF). ECO-P100 to najwyższa skuteczność ekranowania dla ochrony pomieszczeń (ścian, sufitów i podłóg) przed polami elektromagnetycznymi. Profesjonalny produkt do użytku prywatnego jak równiez w centrach przetwarzania danych, ochrony informacji niejawnej w kancelaraiach tajnych, pomieszczeniach TEMPEST, itp.

Materiałem bazowym jest biała tapeta fizelinowa, wyprodukowana w Niemczech, o bardzo dużej stabilności wymiarów zarówno w w czasie nakładania, jak i po nim. Proces metalizacji tapety polega na równomiernym natryskiwaniu elektrycznym - w efekcie tapety z serii ECO-P cechuje wysoka ooddychalność (przenikalność pary wodnej).

Cechy specjalne

Dostępne do tej pory na rynku tapety ekranujące były metalizowane „chemicznie”, z użyciem dużej ilości chemikaliów. Innowacyjny proces powlekania firmy YShield pozwala na całkowite nałożenie warstwy metalizacji na materiał bazowy korzystając wyłącznie z "zielonej" energii elektrycznej, bez stosowania chemikaliów i materiałów pomocniczych.

Aplikacja

Tapeta ekranująca ECO-P100 przeznaczona jest wyłącznie do zastosowań wewnętrznych jako warstwa pośrednia na ściany i sufity pomieszczeń, również jako luźno leżąca, np. pod pływające pokrycia podłogi, pod warunkiem, że zostanie  zabezpieczona przed uszkodzeniami mechanicznymi. Powierzchnia tapety może być pokrywana typowymi farbami do wnętrz na bazie spoiwa w pełni akrylowego (tzw. farby emulsyjne, lateksowe). Nie należy stosować farb mineralnych na bazie gliny itp. - siła przylegania może nie być wystarczająca. W razie wątpliwości zawsze sugerujemy wykonanie testu na powierzchni próbki. 

Podłoże: podłoże, na które ma być nałożona tapeta musi być idealnie równe, suche i wolne od pyłów i zanieczyszczeń. Pozostałości materiałów wykończeniowych rozpuszcalnych wodą należy usunąć. Powierzchnie chłonne należy  zagruntować przy użyciu dostępnego u nas gruntu YShield GK5.

Aplikacja stroną metalizowaną tapety do wnętrza pomieszczenia: z punktu widzenia technicznego jest to najlepsze rozwiązanie, jakkolwiek warstwa metalizacji może nie być dla każdego atrakcyjna wizualnie. Zaletą tego sposobu aplikacji jest to, że wszystkie arkusze tapety można łatwo połączyć taśmą GSX dla potrzeb uziemienia.

Aplikacja białą stroną tapety do wnętrza pomieszczenia: rozwiązanie atrakcyjniejsze wizualnie, ale taśma uziemienia nie może być naklejona po nałożeniu tapety (brak kontaktu elektrycznego). Jeżeli mimo to, decydujesz się stosować ten sposób, taśmę uziemiającą GSX należy uprzednio przykleić do podłoża. Klejąc tapetę należy zapewnić kontakt elektryczny taśmy uziemienia z metalizowną stroną tapety - klej może to uniemożliwiać. Zalecamy przetestować różne kleje pod tym kątem, weryfikując kontakt elektrycznego pomiędzy pasami tapety omomierzem. 

Rekomendowane kleje: sugerujemy wykonanie testów dostępnych na rynku klejów do tapet, najlepiej sprawdzają się kleje do tapet ciężkich. Pomyślnie zostały przetestowane kleje Henkel Metylan Special, Raufauzer oraz Vlies (do tapet fizelinowych).

Krawędź do krawędzi czy zakładka? Aby uzyskać najwyższą skuteczność ekranowania, najlepiej kleić poszczególne pasy tapety na zakładkę. Zakładki można potem wygładzić drobną szpachlą, a następnie przeszlifować. Alternatywnie można kleić tapetę krawędź do krawędzi - jak w przypadku zwykłych tapet – należy liczyć się wtedy z niewielkimi stratami w skuteczności ekranowania dla wyższych częstotliwości.

Uwaga: Ze względu na grubą warstwę metalizacji, tapeta po przycięciu ma ostre krawędzie. Pracuj ostrożnie i używaj rękawic ochronych!

Dane techniczne

  • Szerokość: 53 lub 90 cm
  • Długość: na metry, z krokiem 1 mb.
  • Tłumienie: 100 dB (99,99999999%) dla f=1 GHz, powyżej 75 dB (99,999997%) w całym paśmie częstotliwości od 600 MHz, aż do 40 GHz, w tym wszystkie częstotliwości 5G
  • Rezystanca powierzchniowa 0,002 Ω (rezystancja powierzchniowa kwadratowa)
  • Ciężar właściwy: 360 g/m² / Grubość materiału: 0,28 mm
  • Kolor: biały / srebrny
  • Wytrzymałość na rozciąganie: 4400 N/m (poprzecznie), 6800N/m (wzdłużnie)
  • Skład: cynk, pulpa celulozowa, włókna poliestrowe

Uziemienie

Powierzchnia metalizowanej strony tapety jest elektroprzewodząca - powinna być uziemiona i połaczona odpowiednio jako element połączenia ekwipotencjonalnego funkcjonalnego (FEB) budynku / mieszkania. Temu celowi służą oferowane przez nas <akcesoria uziemienia> oraz załączona do nich instrukcja.

Skuteczność ekranowania

Tapety YShield z serii ECO-P zabezpieczają skutecznie przed promieniowaniem elektromagnetycznym wysokich częstotliwości (HF) jak również przed polami elektrycznymi niskiej częstotliwosci (pod warunkiem uziemienia).

Wysoka skuteczność tłumienia tapety ECO-P100 wynosząca 75-100 dB zachowana jest w bardzo szerokim paśmie częstotliwości od 600 MHz aż do 40 GHz. W tym zakresie częstotliwości radiowych, mikrofalowych i fal milimetrowych znajdują się praktycznie wszystkie współczesne technologie bezprzewodowe, w tym 2/3/4 i 5G, Wi-Fi, nowe Wi-Fi6e, telewizja i radio cyfrowe DVBT, DAB, systemy satelitarne, w tym SpaceX, a także radiolinie, radary cywilne, wojskowe i wiele innych.

Firma YShield posiada własne profesjonalne labratorium pomiarowe EMC, które wykorzystuje nie tylko do pomiaru i publikacji charakterystyk ekranowania, ale również codziennego testowania każdej partii produkcji. Dodatkowo, materiały testowane są przez niezależną wiarygodną firmę ekspercką. Szczegółowe raporty z pomiaru skuteczności ekranowania zgodnie z międzynarodowym standardem ASTM D4935-10 lub IEEE Std 299-2006 w zakresie częstotliwości od 600 MHz do 40 GHz (w tym wszystkie pasma 5G) dostępne są do pobrania w formacie pdf poniżej. Szczegółowa charakterystyka tłumienia jest również uwidoczniona na obrazie w galerii zdjęć produktu.

Gotowa na 5G

Część producentów materiałów ekranujacych stara się promować "specjalne" produkty do ekranowania promieniowania 5G. Tapety ekranujące serii ECO-P ekranują skutecznie wszystkie częstotliwości 5G bez konieczności specjalnego zachwalania tej właściwości.

Zamawianie

Tapety serii ECO-P przycinane są z rolki na żądaną przez Klienta długość, w konsekwencji, zwrot / odstąpienie od umowy sprzedaży nie jest możliwe. Sugerujemy zamówienie dostępnych w naszym sklepie próbek, aby zapoznać się z właściwościami materiału przed zakupem większej ilości

Minimalna zamawiana długość to 1 m.b. Powyżej tej wartości zamawiać można dowolną długość z krokiem 1 mb.

 

Koszty dostawy Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności

Kraj wysyłki:

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (0)

Weryfikujemy, czy opinie pochodzą od klientów, którzy kupili dany produkt w naszym sklepie. Po zatwierdzeniu wyświetlamy zarówno pozytywne, jak i negatywne opinie.

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Infolinia Pn-Pt 10:00-16:00 +48 732 220 177 info@emfbusters.pl
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl