ACOUSTICOM-2 | Detektor elektrosmogu w tym 5G (FR1)

Dostępność: trwale niedostępny
Cena brutto: 767,43 zł 767.43

Cena (EUR): 172,98 €

Cena netto: 623,93 zł

Cena (EUR): 140,63 €

ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni

Opis

Niestety, z przyczyn rynkowych i ekonomicznych producent miernika, firma EMFields Solutions Ltd. (Szkocja) nie była w stanie kontynuować działalności i zdecydowała w październiku 2022 roku o jej zaprzestaniu. Ewentualne naprawy gwarancyjne dotychczas sprzedanego sprzętu będą respektowane i realizowane.

W miejsce Acousticom-2 polecamy miernik Safe and Sound Classic II o tych samych możliwościach co Acousticom-2, do tego z szerszym zakresie dynamiki mierzonych sygnałów - zarówno czulszy, jak i z możliwością pomiaru większych mocy sygnałów do 1 W/m².

Jak wybierać miernik do pomiaru pól elektromagnetyczych wysokiej częstotliwości oraz dokonywać pomiarów i oceny w odniesieniu do limitów biologicznych piszemy w tym artykule.

 

Acousticom 2 służy do identyfikacji i oceny ekspozycji na promieniowanie elektromagnetyczne w zakresie częstotliwości od 200 MHz do 8 GHz. Unikalne połączenie użyteczności i prostoty w małym przenośnym urządzeniu:

 • Analiza audio, pozwalająca na identyfikację dźwiękową typu źródeł sygnałów (wbudowany głośnik);
 • Pomiar wartości szczytowej do odniesienia do limitów biologicznych;
 • Szerokie pasmo, obejmujące większość systemów komunikacyjnych, w tym: telefony i stacje bazowe 2G/3G/4G, urządzenia WiFi (w obu pasmach: 2,4 i 5 GHz), Bluetooth, telefony DECT, tzw. inteligentne liczniki, radary, stacje telewizyjne DVBT, a także nowe technologie 5G w paśmie FR1 (700 MHz - 6 GHz) - w EU i Polsce dla 5G są to pasma częstotliwości 700 MHz oraz 3,4 - 3,8 GHz
 • Duży zakres dynamiczny - pomiar od 0.01 V/m (0.5 µW/m²) do 6 V/m (100 mW/m²) wartości szczytowej;
 • Kompaktowy rozmiar (pozwalający mieć miernik zawsze i wszędzie ze sobą

Wyniki pomiaru są obrazowane na linii z diod LED. Miernik wyposażony jest również w głośnik, pozwalający na identyfikację typu źródeł sygnałów.

Miernik objęty jest 5-letnią gwarancją producenta. Sprzedawany jest wraz z firmowym etui ochronnym (na zdjęciu w galerii). 

Więcej informacji dotyczących zarówno samego miernika jak i pomiarów promieniowania elektromagnetycznego znajdą Państwo w krótkiej instrukcji użytkownika Acousticom-2 oraz znacznie szerszej instrukcji jego "starszego brata", miernika Acoustimeter AM-10 - obie dostępne w sekcji "Pliki do pobrania" poniżej.

Film z pomiarów miernikiem Acousticom-2 (język angielski)

Specyfikacja techniczna:

 • Pasmo częstotliwości (typowo): 200 MHz – 8000 MHz ± 6dB 
 • Czułość (wartość szczytowa): 0.01 – 6.00 V/m (równoważne poziomom gęstości mocy 0.5 - 100 000 µW/m²)
 • Analiza audio (dźwięk) może być włączony / wyłączony
 • Alarm dźwiękowy dla wyższych poziomów ekspozycji (może być wyłączony)
 • Źródło zasilania: 9V bateria alkaliczna (lub akumulator) typu PP3 / MN1604 (niski poziom baterii sygnalizowany jest zmianą koloru diody nad przyciskiem "On" na czerwony)
 • Pobór prądu: 40-90 mA (zależnie od głośności)
 • Żywotność baterii do 10 godzin z typową baterią alkaliczną  
 • Wymiary: 110 mm x 63 mm x 21 mm (długość x szerokość x wysokość)
 • Waga: 140g z baterią
 • 5-letnia gwarancja producenta

Opinie o produkcie (1)

Weryfikujemy, czy opinie pochodzą od klientów, którzy kupili dany produkt w naszym sklepie. Po zatwierdzeniu wyświetlamy zarówno pozytywne, jak i negatywne opinie.

14 kwietnia 2020

Miałem okazję używać ten miernik do pomiaru elektrosmogu w mieszkaniu i w pracy, jest prostszy niż AM-10 tzn nie ma ekranu, ale dla takich domowych pomiarów zupełnie wystarczający. Ma skalę w postaci diod od najniższych wartości do najwyższych, więc mogłem sprawdzić skuteczność ekranowania farbą CFA-40. Do domowych pomiarów promieniowania fal radiowych idealne urządzenie i szczerze polecam.

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Infolinia Pn-Pt 10:00-16:00 +48 732 220 177 info@emfbusters.pl
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl